Bill Gates

www.waldemarkasta.pl https://mextraschool.pl/172-regaly-przedszkolne warszawa

Bill Gates urodził się w 1955 w Seattle ma dwie siostry. Pochodzi z zamożnej rodziny: ojciec prawnik matka natomiast pracowała na Uniwersytecie Waszyngtońskim. Bill był bardzo dobrym uczniem wyróżniający się przede wszystkim w naukach ścisłych.

Jego przyjacielem ze szkolnej ławki był Paul Allen, z którym to cały czas współpracuje. Bill i Paul założyli Microsoft i stale dążą do poszerzania zakresu usług. Nie ma osoby na świecie, która nie zna tej dwójki lub nie wie, co to za gigant na rynku oprogramowania.

Każdy słyszał cytat, który najprawdopodobniej nie jest prawdziwy, iż „Pierwszy milion trzeba ukraść”. Ta biznesowa para to przykład idealnego partnerstwa i dążenia do celu. Od wczesnych lat szkolnych obaj interesowali się programowaniem, pierwsze próby były podejmowane w szkole dzięki rodzicom dzieci i wypożyczonym terminalom.

Mimo iż Bill jest jednym z najbogatszych ludzi na świecie ma wielki gest i chęć pomagania innym założył między innymi Bill & Melinda Gates Foundation wraz ze swoją żoną. Fundacja pomaga ludziom Trzeciego świata wspiera młodych ludzi chcących się rozwijać oraz tych dotkniętych AIDS.