Co brać pod uwagę przy wyborze kosiarki elektrycznej?

www.zatokabraniewo.pl środek owadobójczy ABDiCO

Na rynku znajdziemy szeroką ofertę kosiarek elektrycznych, wśród których wyróżniamy kosiarki z zasilaniem sieciowym oraz kosiarki akumulatorowe lub też połączenie obu tych opcji, czyli urządzenia hybrydowe.

Każde z tych urządzeń bardzo dobrze nada się do średnich rozmiarów ogrodów i może być dostosowane do naszych potrzeb – w przydomowym ogródku sprawdzi się kosiarka elektryczna, a na działce poza miastem, gdzie utrudniony jest dostęp do prądu, doskonale odnajdzie się akumulatorowa wersja.

Ale co tak w zasadzie wziąć pod uwagę przy wyborze? Eksperci wskazują, że najważniejsza jest oczywiście moc silnika oraz powiązana z nią szerokość koszenia, co pozwoli nam ocenić, jak szybko uda się nam skosić dany obszar.

Dobrze jest też sprawdzić, z jakiego materiału wykonana jest obudowa takiej kosiarka, przy czym lepiej postawić na nieco trwalsze tworzywa.

Ważne jest również podwozie, przy którym należy zwrócić uwagę na trwałość kółek oraz regulację wysokości koszenia, co zaważy na komforcie korzystania z urządzenia.