Czy okrągły stół jest praktyczny?

Pianki poliuretnowe komfortowe zmiękczane Montaż oczyszczalni ścieków

Przy wyborze stołu większość z nas kieruje się przede wszystkim własnym gustem. Uważnie przyglądamy się meblom wystawianym w sklepach, analizując zarówno ich kształty, jak i kolorystykę. Wiele osób uznaje, że zakup okrągłego stołu jest bardzo atrakcyjnym rozwiązaniem.

Czy tak właśnie jest w rzeczywistości? Czy stół o okrągłym blacie może być praktyczny? Oczywiście! Pod względem funkcjonalności okrągły stół w żaden sposób nie odstaje od innych, z blatami o kształcie prostokąta czy kwadratu. Tak samo jak inne stoły może posiadać funkcje rozkładania, co sprawia, że zyskuje kształt owalu. Przy tego rodzaju stoliku spokojnie można posadzić kilkoro gości.

W zależności od potrzeb, możemy wybrać ten na jednej lub na czterech nogach. Nie będzie również problemu z zakupieniem obrusa czy serwety, dopasowanej do tego, mogłoby się wydawać nietypowego, kształtu. Jednocześnie jednak warto pamiętać, że okrągły stół zajmuje stosunkowo więcej miejsca niż inne stoły.

Trudniej jest umieścić go w narożniku czy w bezpośrednim sąsiedztwie ściany. Ze względu na to okrągły stół lepiej sprawdzi się w przestronnych pomieszczeniach, gdzie bez problemu będzie mógł zostać umieszczony na środku – tak, by móc korzystać z niego z każdej strony.