Drewniane meble

www.kolonialna.com.pl Meble szkolne sprawdzenie mieszkania przed kupnem

Meble drewniane uważane są za najbardziej eleganckie i długoletnie lub wieczne. Przy odpowiedniej konserwacji mogą przetrwać naprawdę wiele lat. Coraz rzadziej produkowane i kupowane są meble, na których widoczne są słoje drewna, chociaż te miały swoje lata świetności i wiele osób takie jeszcze posiada. Meble drewniane najczęściej posiadają elementy szklane, które przełamują ich ciężar. Zdecydowanie są bardziej trwałe od tych wykonywanych z płyt.

Meble drewniane w przeciwieństwie do tańszych odpowiedników częściej sprzedawane są w całości niżeli te, które sprzedawane są w częściach, które samodzielnie trzeba poskręcać. Przy własnoręcznym składaniu mebli istnieje ryzyko zniszczenia płyt przy nieodpowiednim nawiercaniu, sklejaniu. Takie meble najczęściej mają jednego właściciela, ponieważ ich rozłożenia pokazuje mankamenty powstałe podczas składania. Poza tym meble z płyt mają listwy, które znajdują się na krawędziach mebli a te niestety bardzo często odpadają, kruszą się i meble wyglądają nieestetycznie. Oczywiście jest możliwość dokupienia listwy problem polega na tym czy będziemy w stanie dopasować kolor czy będziemy umieli dopasować szerokość a jeśli nie to przyciąć ją, aby nadała wcześniejszego wyglądu? Z meblami drewnianymi nie ma takiego problemu często krawędzie wykonane się z okrągłych elementów a nawet, jeśli nie, nie są klejone z listew, które z założenia są trudne do utrzymania.

Meble drewniane uchodzą za wieczne i w zasadzie można powiedzieć, że takie właśnie są bez względu na to, z jakiego konkretnie drewna zostały wykonane.