Google Books

Aplikacja Google Books trafiła na polski rynek w połowę 2013 roku. Stanowi ona prosty, ale funkcjonalny rodzaj czytnika ebooków, dzięki któremu możemy uzyskać dostęp do publikacji zakupionych w sklepie Google, choć nie tylko tam. Program (w tym przypadku używany za pośrednictwem komputera) obsługuje także inne pliki o rozszerzeniu PDF oraz EPUB.

Intrfejs aplikacji wizualnie zgodny jest z designem sklepu Google Play, dzięki któremu dokonujemy zakupu książek. Główny ekran aplikacji wyświetla pozycje dostępne offline oraz te polecane przez sklep. Po wysunięciu lewej krawędzi znajdziemy listę pobranych przez nas na telefon tytułów, odnośnik do naszej biblioteki oraz do sklepu internetowego.

Aplikacja działa stosunkowo płynnie nawet przy dłuższym jej użytkowaniu. Przerzucanie stron wygląda przyjaźnie dla oka i nie sprawia problemów. Mamy do dyspozycji kilka podstawowych funkcji formatowania tekstu, wyszukiwarkę słów oraz inne przydatne podczas czytania opcje.

Czytnik działa zarówno w pionie, jak i w poziomie. W przypadku publikacji angielskojęzycznych istnieje możliwość włączenia lektora, który na głos przeczyta dany tekst.