Karta sieciowa

www.3--3.org dzierżawa drukarek krzesła weselne

Jednym z najważniejszych podzespołów komputerowych jest karta sieciowa, czyli podstawowy element, który wykorzystuje się przy budowie każdej sieci. Dzięki niemu możliwe staje się łączenie komputera z Internetem. Kartę sieciową nazywa się również adapterem sieciowym od angielskiej nazwy Network Adapter lub interfejsem sieciowym (ang. Network Interface Card-NIC).

Karta sieciowa ma za zadanie wysyłanie sygnałów do sieci. Przekazywany sygnał z procesora trafia do karty sieciowej dzięki magistrali. Następnie, sygnał odbierany jest i przetwarzany przez kontroler sieciowy. Później trafia on do dekodera bądź enkodera.

Tam przekazana wiadomość tłumaczona zostaje na standard danej sieci. Ponadto, karta sieciowa odbiera też sygnały pochodzące z sieci. Działa to na podobnej zasadzie, co wysyłanie sygnałów, jednak w odwrotnej kolejności. Przy zakupie karty sieciowej należy zwrócić uwagę na to, czy jej konstrukcja daje nam możliwość przyłączenia jej do konkretnego komputera.

Wybór kart sieciowych jest bowiem bardzo szeroki, można więc natrafić na karty przystosowane specjalnie do notebooków jak i te, które podłącza się jedynie do komputerów osobistych.