Lato w ogrodzie

www.srzednicki.pl krzesło szkolne cena

Letnie miesiące kojarzą nam się przede wszystkim z odpoczynkiem na łonie natury. Jednak i w tym czasie nie brakuje prac koniecznych do wykonania w ogrodzie. Przede wszystkim nie można zaniedbać podlewania roślin. Warto jednak robić to z głową, by nawadnianie było efektywne.

Rośliny najlepiej podlewać rano, bądź w godzinach popołudniowych. Nie należy tego robić w południe, gdyż przy silnie operującym słońcu woda natychmiast odparuje. Podlewamy obficie – ziemia musi zostać nasączona na tyle głęboko, by korzenie mogły swobodnie pobierać wodę. Temperatura wody powinna być podobna do temperatury otoczenia.

Dla dobrej kondycji ogrodu konieczne jest też systematyczne odchwaszczanie, gdyż chwasty podbierają naszym roślinom wodę i substancje odżywcze. Warto przy tej okazji spulchniać wierzchnią warstwę gleby, by woda z niej mniej odparowywała. Rośliny kwitnące potrzebują dodatkowo nawożenia oraz usuwania przekwitłych kwiatów. Latem rozmnażamy i przesadzamy rośliny kwitnące wiosną, na przykład barwinka, rozchodniki czy macierzankę.

Wysiewamy także rośliny dwuletnie, takie jak stokrotki, bratki, malwy i niezapominajki. Wykopujemy cebule tulipanów, narcyzów, zimowitów czy szafirków i rozkładamy je w ciepłym, suchym i dobrze wentylowanym pomieszczeniu, by po trzech tygodniach je oczyścić i przenieść w przewiewne miejsce o temperaturze około 20 stopni Celsjusza.