Meble twarde jak dąb

medycyna.faktymity.com.pl http://www.tanibankiet.pl/meble/tekstylia-bankietowe-i-hotelowe https://edumax.com.pl/pol_m_MEBLE_SZKOLA_KRZESLA-601.html

Dąb jest wyjątkowym drzewem, które powszechnie słynie ze swojej twardości. Ze względu na tę właściwość powszechnie spotykane jest nie tylko w meblarstwie, ale także jako element poetyckich metafor czy związków frazeologicznych. Jak łatwo się domyślić, tego typu informacje nie biorą się znikąd. Okazuje się, że dębina w pełni zasługuje na swoją sławę. Warto wiedzieć, jakie zalety ma tego typu drewno. Przede wszystkim należy wysoko cenić jego wytrzymałość.

To właśnie ona sprawia, że już od wieków dębina wykorzystywana jest do produkcji mebli. Dodatkowo, drewno dębowe jest bardzo ciężkie, co świetnie sprawdza się przy tworzeniu masywnych mebli, o klasycznym stylu. Wyróżnia się również znaczącą twardością. Świetnie sprawdzi się przy wytwarzaniu mebli każdego rodzaju, gdyż jest bardzo odporne na ścieranie. Drewno dębowe najczęściej jest dość jasne, ale z czasem może nieco ściemnieć. Warto również wiedzieć, że na świecie występuje wiele bardzo różnych odmian dębu.

Choć wszystkie dęby są długowieczne i rosną w strefie umiarkowanego klimatu, to właśnie mnogość ich gatunków powoduje, że w wyglądzie różnego rodzaju dębiny mogą występować drobne rozbieżności.