Na co zwrócić uwagę podczas kupowania karty dźwiękowej?

www.kuc-koch.pl krzesła do ogródków restauracyjnych

Karta dźwiękowa jest jednym z najważniejszych podzespołów komputerowych. Dzięki niej można bowiem cieszyć się muzyką z gier czy słuchać ulubionych zespołów.

Warto więc dobrze wybrać kartę dźwiękową, by mieć jak najlepszy dźwięk. Czym więc należy kierować się podczas wybierania karty dźwiękowej do muzyki? Przede wszystkim, trzeba zwrócić uwagę na stosunek sygnału do szumu – SNR.

Ten parametr umożliwia określenie mocy sygnału użytecznego w stosunku do szumu, który występuje na danym paśmie częstotliwości. Wspomniany parametr wyraża się w decybelach.

Dobre karty dźwiękowe posiadają parametr SRN, wynoszący minimum 95 dB. Warto też pamiętać, że nawet jeśli posiada się najlepszą kartę dźwiękową, a słabej jakości głośniki, to dźwięk nigdy nie będzie zadawalający.

Wybierając kartę dźwiękową, trzeba także zwrócić uwagę na pasmo przenoszenia, czyli Frequency Response. Należy wiedzieć, że karta dźwiękowa powinna posiadać pasmo przenoszenia rzędu 20 Hz – 20 kHz, czyli tyle, co zakres słyszalności człowieka.