Naturalne patenty

meble do sypialni

Życie nie znosi próżni, więc jeśli pojawia się mocny sprzeciw wobec niektórych metod walki ze szkodnikami roślin, to muszą pojawiać się także ekologiczne alternatywy. Tych nie brakuje i mogą one stanowić dobry sposób na to, by przynajmniej na jakiś czas mieć robactwo z głowy.

W pełni naturalnym patentem na wiele szkodników, w tym chociażby ślimaki, są opryski z octu spirytusowego. Ocet to naturalny kwas, który zabija wiele bakterii, a także owady i mięczaki.

Może również szkodzić roślinom, dlatego nie ma mowy o tym, by stosować go w postaci nierozcieńczonej. Oprysk wykonuje się z użyciem roztworu z wodą.

Jeśli nasza hodowla nie została zaatakowana przez dużą ilość szkodników, to taki sposób powinien wystarczyć. Inną cenioną przez ogrodników metodą jest oprysk z pokrzywy.

Najlepszy skutek przyniesie roztwór uzyskany z zerwanych pokrzyw – musimy uważać, aby się nie poparzyć, dlatego wszystkie czynności wykonujmy w rękawicach ochronnych. Pokrojone pokrzywy należy moczyć w wodzie nawet przed dwa tygodnie, a następnie można nimi spryskać rośliny.

Mieszanka skutecznie zwalcza mszyce, może też służyć jako odżywka dla ogórków.