fitness.wspolczesnamedycyna.com.pl

Obrus to ozdoba stołu, rodzajów obrusów jest mnóstwo od małych do dużych sięgających samej podłogi od takich, które są gładkie do takich, które są ręcznie wyszywane, koronkowe lub z gipiury.

Kiedyś praktycznie w każdym domu czy mieszkaniu, który posiadał pokój dzienny był stół, na którym znajdował się obrus teraz często w mieszkaniach w pokojach dziennych znajdują się ławy, których już nie nakrywamy obrusem ewentualnie mniejszą serwetą czy bieżnikiem, ponieważ długi obrus mógłby zaburzyć proporcje mebli i pomieszczenia.

Obrusy wykonywane są z różnych materiałów od tych naturalnych, bawełny czy płótna do syntetycznych akrylowych imitujących koronkę.

W ofercie są również obrusy nieplamiące się, co to oznacza? Wykonane są ze specjalnego materiału, który powoduje, że wylana woda nie wsiąka we włókna tylko pozostaje na powierzchni, dzięki czemu można zetrzeć krople.

Jest to bardzo fajne rozwiązanie przede wszystkim w restauracjach czy kawiarniach gdzie takie sytuacje są nieuniknione.

Oczywiście nie oznacza to, że obrusów tych nigdy się nie pierze, ale oznacza to, że jest większa łatwość w utrzymaniu porządku z takimi obrusami.

Te wykonane z materiałów syntetycznych są lepsze pod względem koloru.

Niestety im bardziej naturalny i przyjemny w dotyku tym szybciej przybiera kolor szarość w przypadku białego koloru lub odbarwia się w przypadku innych kolorów.

Dlaczego tak się dzieje? Farba z włókien naturalnych szybciej traci swój kolor oraz przyjmuje kolory, które na nią zostały wylane dodatkowo trzeba niezwykle uważać z temperaturą prania tekstyliów wykonanych z materiałów naturalnych.