Orzechy kluczem do długowieczności

www.language-consulting.pl pizza chorzów

Chcąc zachować długie zdrowie i życie, nie zapominaj o spożywaniu orzechów. To produkty, które są kluczem do długowieczności. Są one najbardziej odżywcze i najbardziej wartościowe pośród wszystkich bakali. Staraj się, aby gościły na Twoim talerzu jak najczęściej.

Dodawaj je do sałatek, jogurtów naturalnych, kefirów, płatków śniadaniowych, a także traktuj je jako zwykłą przekąskę. Orzechy zawierają bardzo dużą ilość tłuszczów nienasyconych, które są szczególnie dobre dla serca. Dodatkowo są bogate w witaminy B i E, które wpływają korzystnie na pracę mózgu, a także kondycję skóry. Ponadto należy także zwrócić uwagę na to, że orzechy są bogatym źródłem białka, błonnika oraz składników mineralnych takich jak żelazo, wapń, potas, magnez, fosfor oraz sód.

Pośród wielu rodzajów orzechów warto spożywać każde w mniej więcej proporcjonalnych porcjach. Pozytywny wpływ na Twoje zdrowie będą miały orzechy włoskie, laskowe, nerkowca, pistacje, a także migdały. Staraj się spożywać garść mieszanki orzechów dziennie. Poczujesz różnicę!.