Pomosty w dużym ogrodzie

www.tolerancji.pl http://witek.pl/ zestawy biesiadne

Patrząc na zdjęcia lub wizualizacje niektórych pięknych ogrodów w oczy rzucają nam się stylowe pomosty, którymi można się przechadzać. Rozwiązanie to wygląda wspaniale, ale siłą rzeczy ma sens jedynie w sporym ogrodzie. Na taki pozwolić sobie mogą jedynie osoby najbardziej zamożne, ale jeśli już się zdecydują, walory estetyczne zachwycą każdego.

Pomosty są elementem dość powszechnym w ogrodach urządzonych w różnych stylach. Ogród angielski, francuski czy japoński – w każdym z nich może znaleźć się pomost. Typową praktyką jest umieszczanie go nad stawem – to logiczne i zarazem świetnie wygląda.

W niektórych ogrodach powstają również specjalne strumyczki symulujące rzekę. Pomost nad nimi to także świetny sposób na podniesienie estetycznych walorów. Najczęściej są one wykonane z drewna, ale ważne, aby materiał był solidny i oczywiście odpowiednio impregnowany.

Musi być odporny na działanie wilgoci, opadów oraz słońca. Czasami da się zamówić pomosty gotowe, które są tylko montowane. Gdy zależy nam na personalizacji, można go zaprojektować i wykonać od podstaw.