Przyjemność z codziennej pielęgnacji

Gdy już mamy ogród, musimy dołożyć wszelkich starań, aby był on zawsze w doskonałej kondycji. Będzie tak jedynie wówczas, gdy zadbamy o optymalną pielęgnację.

Roślinność jak wszystkie stworzenia żywe potrzebuje składników odżywczych oraz regularnego nawadniania. Ponadto ważne są warunki związane chociażby z nasłonecznieniem.

Bez słońca nie ma mowy o prawidłowej wegetacji roślin, więc jeśli mamy działkę silnie zacienioną i nie ma sposobu na to, by ten cień ograniczyć, mamy problem. Należy wówczas dobrać specjalne gatunki roślin, które radzą sobie dobrze z niewielką ilością słońca.

Przy roślinach trzeba również pracować. Podlewanie, stosowanie odżywek, kiedy trzeba porządkowanie terenu, spulchnienie gleby – jest sporo do zrobienia, zwłaszcza w okresach kluczowych z punktu widzenia rozwoju roślin.

Bardzo ważne jest, aby nie traktować tych niezbędnych skądinąd zadań jako przykrego obowiązku. Należy podchodzić do tego na luzie i czerpać przyjemność z faktu, że mamy powody, aby zająć się naszym roślinnym dobrostanem.