dbacoskore.kosmetyk.net.pl https://modo24.pl/regaly-ze-skrzynek

Pamięć RAM to jeden z podstawowych podzespołów komputera lub laptopa. Ten element, wchodzący w skład każdego komputera, jest rodzajem pamięci cyfrowej, używanej podczas zapisu przebiegu oraz wyniku pracy wielu programów. RAM jest rodzajem pamięci krótkotrwałej, co oznacza, że zapisane na niej dane kasują się zaraz po zakończeniu pracy używanego programu.

Dane pamięci z RAM znikają również w przypadku odłączenia komputera od źródła zasilania, np. w przypadku awarii sieci elektrycznej. Pamięć RAM wykorzystuje się jako pamięć operacyjną komputera oraz podzespołów (np.

karty dźwiękowe lub karty graficzne). Podzespoły komputerowe posiadają wbudowaną własną pamięć, nazywaną Video RAM. Mają one jednak możliwość korzystania z pamięci operacyjnej komputera.

By móc swobodnie korzystać z komputera, potrzebna jest określona ilość pamięci RAM. Jeśli pamięci na urządzeniu jest za mało, wówczas procesor zaczyna używać pamięci, znajdującej się na przykład na dysku twardym. Ma to jednak wpływ na spadek wydajności komputera.