Stoliki koktajlowe

www.jazdapopolsku.pl https://modo24.pl/regaly-ze-skrzynek https://kupmeble.pl/oferta/krzesla-do-jadalni

Stoliki koktajlowe to specyficzny rodzaj wysokiego stołu, bardzo mały okrągłym lub kwadratowym blatem, który znajduje się na wysokiej, pojedynczej nodze. Najczęściej takie stoliki w dzisiejszych czasach można spotkać przede wszystkim we wszystkich miejscach, gdzie serwują napoje lub jedzenie.

Szczególnie w kawiarniach są bardzo popularne, ponieważ zajmują bardzo mało miejsca przez to na małej powierzchni sali można umieść ich zdecydowanie więcej niż stolików tradycyjnych. Pojawiają się w takich miejscach w dwóch odsłonach, ponieważ mogą do nich być dołączone wysokie stołki barowe lub nie.

Pojawienie się stolika koktajlowego bez takiego krzesła nadaje charakter kawiarni, ponieważ w przypadku jego braku, klient zmuszony jest stać, co sprawia, że spędza zdecydowanie mniej czasu w kawiarni niż gdyby usiadł. Takie rozwiązanie jest najczęściej wykorzystywane w kawiarniach tak zwanych „Take and go”, gdzie napoje najczęściej zamawiane są na wynos przez klientów.

Stoliki koktajlowe pojawiają się równie często w barach lub klubach nocnych z podobnych powodów jak w przypadku barów z kawąi napojami. Kluby nocne głównie nastawione są na posiadanie jak największego parkietu, dlatego stoliki koktajlowe są najlepszym rozwiązaniem przestrzennym.

Również ze względu na specyfikę miejsca, to jest głośną muzykę, kluby nocne nie sprzyjają długim pogawędką przy stoliku, a raczej tańczą, dlatego większe stoły rzadko kiedy są użyteczne. Stoliki koktajlowe to stosunkowe nowy trend, który pojawia się w polskich barach, kawiarniach i klubach, które pojawia się coraz częściej.