Stoły biesiadne

http://www.meblehoreca.pl/meble/meble-bankietowe Aspiral - schody spiralne

Stoły biesiadne nieodzownie kojarzą się ze wszelkimi rodzajami imprez okolicznościowych i rodzinnych. Najczęstszym skojarzeniem są oczywiście wesela, na których są wykorzystywane tego rodzaju stoły. Jeśli chodzi o specyfikę tego rodzaju jest to dość spory, najczęściej prostokątny stół, przy którym goście siadają naprzeciwko siebie.

Przy większych imprezach takie stoły są ze sobą łączone, aby jak największa ilość gości mogła usiąść obok siebie. W Polsce tego rodzaju stoły są najbardziej popularne na imprezach okolicznościowych i nie bez powodu, ponieważ na takich spotkaniach niosą ze sobą wiele korzyści. Po pierwsze, przy stołach biesiadnych mieści się sporo osób, ponieważ przy takim stole osoby mogą usiąść po jednej i po drugiej stronie.

Stąd przy nawet niewielkiej sali, każdy znajdzie miejsce dla siebie. Po drugie, stoły biesiadne są w kształcie prostokąta, a więc wiele półmisków, talerzy czy szklanek zmieści się na takim stole, dlatego są idealnym rozwiązaniem na imprezy okolicznościowe. Po trzecie, są bardzo funkcjonalne już dla samej aranżacji sali, ponieważ jeśli staną przy ścianach, naturalnie zbuduje się miejsce na parkiet, który jest niezwykle ważnym miejscem w czasie wesela.

Po czwarte, takie usadzenie gości sprzyja ich integracji, ponieważ w przy takim stole każdy może porozmawiać z każdym, mimo że konkretne osoby nie siedzą obok siebie. Oprócz wielu korzyści, stoły biesiadne są obecne w Polsce już od bardzo dawna, dlatego przez niektórych są uważane za oklepane i nudne ustawienie gości. Dlatego właśnie coraz częściej wybiera się inne rodzaje stoły w restauracjach i salach gościnnych, aby urozmaicić ten wizerunek.