Systemy operacyjne

https://witek.pl/meble-do-sypialni/

System operacyjny to oprogramowanie na komputer osobisty, urządzenie mobilne lub laptopa, które tworzy środowisko, w którym będziemy mieli różnego rodzaju programy, zabezpieczenia.

Każdy z systemów operacyjnych wyróżnia się paskiem narzędzi, szatą graficzną czy chociażby melodią podczas uruchamiania komputera.

Windows to system operacyjny płatny niezbędne jest zakupienie licencji, która opatrzona jest kluczem dostępu na rynku jest wielu użytkowników pirackich wersji.

Linux jest darmowym systemem operacyjnym, kolejnym jest iOS należący do Apple’a – jedyny przez nich dopuszczalny system mający wielu zwolenników.

System ten wygląda zupełnie inaczej niż Windows i Linux w tym przypadku nie mamy już do czynienia z przeglądarkami internetowymi Internet Explorer czy Firefox a Safari.

Bez względu na to, który z systemów wybierzemy musimy wziąć pod uwagę jedno wspólne niebezpieczeństwo wirusy, konie trojańskie wszędzie się zdarzają bez względu na wybór systemu, dlatego niezbędny jest program antywirusowy, w który warto zaopatrzyć swoje urządzenie.