Zdrowe jedzenie nie musi być mdłe

www.ec1.org.pl

Sformułowanie „zdrowe odżywianie” bardzo często przywodzi na myśl mdłe, niesmaczne potrawy. A tymczasem zdrowe odżywanie nie musi być wcale nudne.

Zdrowe odżywanie to sposób na życie. Sposób na to, by jak najdłużej zachować zdrowie.

Pełnowartościowe, odżywcze i zdrowe produkty, takie jak owoce, warzywa, bakalie, nabiał, chude mięso i ryby, odpowiednio przyrządzone mogą być dużo smaczniejsze od popularnych fast-foodów. Wystarczy odrobina kreatywności i eksperymentów z przyprawami.

W przypadku obiadu warto połączyć warzywa, pełnoziarnisty makaron, lub ryż z takimi przyprawami jak imbir, gałka muszkatołowa, curry, zioła prowansalskie, cynamon, czy oregano. Zdrowe śniadanie mogą stanowić kolorowe kanapki, omlety, sałatki, czy jogurty z bakaliami.

Jako przekąskę można potraktować surowy owoc, lub warzywo jak również koktajl, czy świeżo wyciskany sok. Zdrowych produktów jest wiele, a za nimi idąca niezliczona ilość możliwości łączenia ich w coraz to inne kompozycje smakowe: na słono, słodko, ostro.

W taki sposób, na jaki tylko masz ochotę. Pamiętaj, że kluczem dobrego smaku są przyprawy, więc ich nie żałuj! Dzięki nim potrawy będą nie tylko pyszne, ale także zdrowe.